AutoNews
АвтоНовини України

Синє світло назвали аналогом кави для подіїв що засинають

Світло синього кольору діе на водіїв, які сідають сонними або втомленими за кермо, аналогічно тому, що дає кава. До такого висновку прийшли фахівці французького Національного центру наукових досліджень та університету Бордо.

Вчені виявили, що випромінювання синього кольору здатне змусити організм людини виробляти гормон мелатонін, який сприяє підвищенню уважності під час водіння.

В експерименті взяли участь 48 чоловіків-добровольців, середній вік яких склав 33,2 року. Кожен з учасників впродовж тижня повинен був три ночі провести за кермом, проїхавши в цілому близько 400 кілометрів. Часовий інтервал водіння склав з години ночі до п'ятої години 15 хвилин ранку з 15-хвилинною перервою в середині відрізка.

Кожна з трьох ночей припускала окреме використання підбадьорюючих речовин. Так, в одну ніч водії їхали тільки з синім випромінюванням в машині від спеціального екрану, другу - з вживанням двох кухлів кави і без синього світла, третю - з двома кружками каву без кофеїну, який виконував ефект плацебо.

Після експерименту вчені з'ясували, що при синьому світінні в машині водії перетинали бічну й осьову розмітку в 13 відсотках випадків, тоді як після кави в 15 відсотках. При цьому тільки на вісьмох учасників експерименту синє світло зробило негативний вплив, і вони не змогли виконати покладені завдання. Також було доведено, що використання синього світіння ніяк не вплинуло на подальший сон водіїв.

Вчені мають намір продовжити дослідження в цій області.

19.11.2012

<< Вчені винайшли ремені безпеки, які самі відстібаються у воді  |  Британські вчені навчилися робити бензин з повітря >>


144 Ссылки
© 2010-2018 AutoNews-Ua.Info.
Повна версія сайту